Yeşil Günlük

580,00 TL
406,00 TL
16.06.2024 tarihine kadar kargoda
Ürün Bilgileri

Yeşil Günlük, özel tasarım ham keten kılıfı, ahşap küreği ve tohum zarflarıyla doğayı okuyarak, dokunarak, gözlemleyerek öğreten bir bitki tanıma rehberi. 

Yeşil Günlük’ün ilk sayfalarında tohum, çiçek, meyve, ağaç vs gibi kavramların ne demek olduğunu öğreniyoruz. Yeni başlayanlar için botanik bilimine girişin ardından Türkiye’nin ağaçlarını hem okuyup hem dokunduğumuz bölüm başlıyor. Bu bölümde, her sol sayfada bir ağacın tam sayfa çizimi ve bilgileri veriliyor. Sağ sayfalar ise o ağacın yaprağının bulunup yapıştırılması için okuru yönlendiriyor. Kitap bittiğinde okurlar, Türkiye'nin 36 bitki ve ağacının isimlerini, özelliklerini öğrenmiş ve günlüğünde yapraklarını biriktirmiş oluyor. 

Ham keten kılıfındaki kalem kutusunda minik eşyalarını saklarken, kılıfa takılı mini ahşap kürekle de evde kendi bahçemizi kurabiliyoruz. Yeşil Günlük’ün içinde yer alan fesleğen, domates, biber ve maydanoz tohumlarını nasıl yetiştireceğimizi de yine kitaptan öğreniyoruz. Yeşil Günlük’le yeşili hem okuyoruz, hem gözlemliyoruz, hem yetiştiriyoruz hem de koleksiyonunu yapıyoruz!

Yazarlar: Dr Fatih Dikmen ve Zeynep Sevde

Resimleyen: Eren Dedeleroğlu

Kapak: Özel Ham Keten Kılıf

Sayfa sayısı: 92

Ebat: 16x22 cm

Yaş grubu: 6+ yaş

ISBN: 978-605-84228-5-8

Teslimat Bilgisi
3 gün sonra
Ödeme Seçenekleri
Bunu Alan Bunları da Aldı
Son Baktıklarınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.