Doğa Takvimi

167,00 TL
116,90 TL
Ürün Bilgileri

DOĞA TAKVİMİ

Etrafımız beton duvarlar ve asfalt yollarla çevrilmiş olsa da doğal yaşam onu fark etmemiz için bizi bekliyor. Sadece biraz dikkat ve merak yeterli. Doğa Takvimi tam da bunun için hazırlandı.

Doğa Takvimi, günleri takip ederken aynı zamanda bulutların üstünde ve suyun altında neler olup bittiğini bize gösterecek. İlkbaharda rengarenk uyanan tabiatı, ekim ve hasat zamanlarını, göç eden hamsileri ve leylekleri, her mevsimde başka bir renge bürünen ormanları, Perseid meteor yağmurunu… Sayfalar boyunca doğanın kendine has yaşam döngüsünü gün gün izleyeceğiz. Fark etmeden yanından geçip gittiğiniz sedir ağacını, geceleyin şarkılarını dinledimiz bülbülleri, sokakta gördüğümüz kedileri ya da ormanda denk gelince hayranlıkla izlediğimiz alageyikleri yakından tanıyacağız. Ayrıca öğrenmekle yetinmeyenler için tasarlanmış birbirinden eğlenceli hedefler sayesinde doğayla kurduğumuz bağ güçlenecek.

İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Fatih Dikmen’in kaleme aldığı, Rukiye Ulusan’ın rengârenk çizimleriyle süslediği Doğa Takvimi; her yaştan okuru etrafına yeniden bakmaya davet ediyor.

Yazan: Dr. Fatih Dikmen
Resimleyen: Rukiye Ulusan

Kapak: Kraft Kapak
Sayfa sayısı: 24  
Ebat: 29 x 29 cm
Yaş grubu: 6+ yaş

ISBN: 978-605-72895-7-5

Ödeme Seçenekleri
Son Baktıklarınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.